Architektura 21szego wieku : Zagraniczny rozwój w rosnących miastach Chin

Photo by slavecky Przy wysokim poziomie eksportu Chin i dynamicznie rozwijającym się rynku nieruchomości, przewiduje się, że kraj ten stanie się światowym liderem w zakresie wyników gospodarczych.
W rezultacie chiński rząd podjął kroki, aby pokazać światu rosnącą gospodarkę i nowo odkrytą nowoczesność, która przyszła z nim.
Największe chińskie miasta wydały już setki miliardów dolarów na nowe projekty rozwojowe i infrastrukturalne, począwszy od dróg, mostów i budynków po nowe dzielnice finansowe.
W rzeczywistości, w tym roku spodziewane jest, że kraj zbuduje w sumie 4,7 miliarda metrów kwadratowych budownictwa.
Więcej informacji po przerwie.
Aby sprostać wymaganiom tych bezprecedensowych wysiłków budowlanych, Chiny wynajmują zagraniczne firmy, aby weszły i wykonały projekty na niezagospodarowaną ziemię.
Firmy z krajów takich jak Europa i Stany Zjednoczone przenoszą część swoich pracowników do nowych biur w rozwijających się chińskich miastach, aby skorzystać z możliwości zaangażowania się w ich rozwój.
Czyniąc to, biura te mają nadzieję nie tylko uciec przed trudnościami ekonomicznymi w swoich krajach, ale także zyskać większy rozgłos dla swojej firmy i zyskać szansę na stworzenie planów dla wielkich inwestycji, które po prostu nie wystarczą w innych częściach świata.
na świecie.
Zdjęcie autorstwa kanegena Architekta, Franka Gehry ego, który już opracował plany rozwoju mieszkaniowego z widokiem na Port Wiktorii w Hong Kongu, Gensler otworzył nowe biuro w Pekinie, gdzie firma zaprojektowała 128-piętrową Wieżę Szanghaju, KPF ma blisko tuzin projekty w kolejce do pracy w Chinach od czasu ukończenia Światowego Centrum Finansowego w Szanghaju, OMA przyciąga więcej pracowników do pracy w ich nowej siedzibie w Hongkongu, jednocześnie utrzymując biuro już założone w Pekinie, podczas gdy Arup Associates i HOK mają trzy biura otwarte w Chinach.
Chińczycy mają nadzieję, że prestiż, jaki nowe budynki przyniosą ich obiecującym miastom, przeważy wysokie koszty dobrze ugruntowanych firm.
ambitne projekty.
Czy jednak istnieje już wysoki poziom krytyki wobec obcokrajowców.
wpływ na zmieniającą się panoramę Chin.
Niezależnie od tego, czy jest to wieża CCTV (holenderska), Shanghai Tower (amerykańska), czy też Narodowe Centrum Sztuk Performatywnych (Francja), wielu chińskich obywateli obawia się, że obcokrajowcy wykorzystują ogromne ilości gruntów przeznaczonych na nowy rozwój.
możliwość frywolnego eksperymentowania.
.
Ian Holton Pojawiły się również liczne obawy, że przyjeżdżający architekci nie mają wystarczającej wiedzy na temat historii, kultur i środowisk obecnych w Chinach, aby zaprojektować dla nich.
Wielu twierdziło, że nowe projekty są niezgodne z chińskim stylem życia, a szybkie tempo, w jakim te nowe projekty są realizowane, nie było wielkim pocieszeniem dla wzburzonych obywateli.
.
Marco Klapper Choć szybka przeszkoda w nowoczesności, którą Chińczycy starają się osiągnąć, musi przynieść wiele wyzwań finansowych, oczywiste jest, że dalszy rozwój kraju to nie tylko kwestia tego, czy chińska gospodarka może nadal wspierać tak szybki i ekstrawagancki rozwój.
Obywatele muszą być gotowi i zdolni do dostosowania się do zmian stylu życia, które zagraniczni projektanci wprowadzają do rozwijających się miast Chin.
Zdjęcia: Flickr: slavecky, kanegen, poeloq, mklapper References: New York Times, Architect Magazine
[więcej w: przykłady emulsji, olx oleśnica, olx otwock ]

Powiązane tematy z artykułem: olx oleśnica olx otwock przykłady emulsji