Architektura i nowoczesne budownictwo – Cloud Urbanism: Ku redystrybucji wartości przestrzennej

Reklama billboardowa dla Manhattan Mini-Storage.
Zielone tło i wzmianka o.
Chmurze.
jest bezpośrednim odniesieniem do MakeSpace.
Image za pośrednictwem Business Insider, magazynu MakeSpace Volume przed swoim 47.
wydaniem, The System *.
Ostatnio pojawiły się najnowsze trendy ze Stanów Zjednoczonych.
rynek nieruchomości, który przejmuje przemiany społeczne w sposobie zamieszkiwania architektury i miasta.
Jeśli są zsynchronizowane, to mogą zmienić zasady, którymi kieruje się współczesna logika rozwoju miast.
Czynią to poprzez ucieleśnienie alternatywnego systemu wartości, określając jego przestrzenną artykulację jako krytyczny projekt.
Celem tego krótkiego tekstu jest przedstawienie dwóch trendów obok siebie, ocena perspektyw ich synchronizacji i spekulowanie na przyszłość, które potęgują zgodnie.
1.
Współczesna logistyka sprawiła, że jej istnienie jest przestarzałe.
Życie nie musi już być egzystencjalnym pytaniem o posiadanie lub nie, ale raczej opcja posiadania tego, czego chcesz, kiedy chcesz, a nie kiedy nie.
Ta transformacja nie obejmuje przejścia od modelu własności prywatnej do zbiorowej, jak można sobie wyobrazić, przechodząc z prawa własności do użycia i modelu własności opartego na udostępnianiu.
Rzeczywiście, opatrzność własności zbiorowej może łatwo stać się logistycznym koszmarem (Kto dostaje co.
Kiedy.
Jak.
Dlaczego.), Ale logistyczna opatrzność prywatnej własności jednostki nie musi.
To jest założenie firmy MakeSpace, którą nazwali dziennikarze firmy.
Dropbox for Physical Storage ..[1) Aby miesięcznie przechowywać i regularnie płacić za dostawę, MakeSpace odbiera Twoje rzeczy, zabiera je do bezpiecznego scentralizowanego magazynu.
poza miastem.
i przynosi to z powrotem, kiedy tylko chcesz.
MakeSpace działa obecnie w Nowym Jorku, Waszyngtonie i Chicago; trzy centra metropolitalne z lokalnymi rynkami nieruchomości spragnionymi najlepszych lokalizacji.
Usługa podważa ogromny przemysł przechowywania osobistego, który stał się straszną ostoją gęstych stolic.
[2] W tradycyjnej branży usług magazynowych.
Wygodne.
lokalizacja jest kluczowa ze względu na to, że przestrzeń do przechowywania musi być dostępna dla tych, którzy jej używają.
To nie tylko podnosi koszty ogólne w czynszu, ale także dodaje dodatkowy koszt osobistego czasu, pracy i stresu.
Traktując osobiste przechowywanie jako abstrakcyjną usługę, a nie konkretny produkt, MakeSpace przesuwa motywację do efektywności od zleceniodawcy do dostawcy usług.
Potencjał optymalizacji logistycznej wynika z tego, że musisz zmienić swoje życie, aby robić rzeczy inaczej (przez.
Innych.).
Napowietrzne zdjęcia są automatycznie robione z osobistych pojemników i przesyłane na osobistą stronę profilu w celu katalogowania i wyszukiwania.
Image za pośrednictwem MakeSpace 2.
Niezależnie od stopnia, w jakim krach finansowy w 2008 r.
Zależał od spekulacji na rynku nieruchomości, logika spekulacyjna i finansowa od tego czasu zdominowały rozwój miast i wzorce rynku nieruchomości w centrach metropolitalnych na całym świecie.
Mikro-mieszkanie oferuje to, co stało się coraz bardziej ekskluzywnym towarem miejskim, miejscem własnego handlując przestrzenną ilością, aby uzyskać dostęp do rynku.
Carmel Place, pierwszy tego typu obiekt w Nowym Jorku, otwarty w tym roku na Manhattanie, zaledwie kilka kroków od prawie otwartej linii metra Second Avenue i tylko milę od Union Square.
Alternatywny model nieruchomości reprezentowany przez Carmel Place reinwestuje część oszczędności wynikających z kolektywnej decyzji, aby zapłacić za mniej miejsca w doskonałej lokalizacji nieruchomości.
Z pewnością nie jako pierwsza, [3] mikropodobne mieszkania refleksja na temat tego, co jest rzeczywiście pożądane z naszego domowego środowiska miejskiego i co naprawdę jest do tego potrzebne.
Przy całkowitej wielkości jednostki wynoszącej około 300 sqf, mikro-mieszkania zdecydowanie mieszczą się w.
Studio.
typologia.
Dla tych, którzy nie są przekonani o ilości oferowanej przestrzeni, zdjęcia jednostek są starannie wykonane, tak aby zawierały bogate aranżacje mebli, sprzętu kuchennego, książek, roślin i tym podobnych.
Prawie zawsze kręcono obiektywem szerokokątnym, aby apartamenty wyglądały na bardziej przestronne lub bardziej znajome niż się spodziewano.
lub oba.
Ponad 60 000 osób złożyło wnioski o przyznanie środków w czternastu jednostkach o przystępnej cenie i niższej niż rynkowa w Carmel Place.
Carmel Place jest wzorcowa: strategia polegająca na doskonałej lokalizacji (re) inwestycji i stosunkowo duża obecność strukturalnie przystępnych jednostek (14/55) nie powinny być postrzegane jako norma.
Rzeczywiście, jak Susanne Schindler przemawia w najnowszym numerze Harvard Design Magazine, który w serii artykułów umieszcza mikro-apartamenty w szerszym kontekście historyczno-architektonicznym, inicjatywa polityczna, która przyniosła Carmel Place, nie rozwiązała problemu przystępność..[4] Bez względu na to, czy mikrokoleky mieszczą się w kategorii mieszkaniowej subwencji mieszkaniowej.
[hasła pokrewne: czym impregnować drewno, chwasty polne, schemat oczyszczalni ścieków ]

Powiązane tematy z artykułem: chwasty polne czym impregnować drewno schemat oczyszczalni ścieków