Budownictwo i architektura : Adrian Smith + Gordon Gill Architecture wygrywają konkurs na 4. najwyższy budynek na świecie

Dzięki uprzejmości Adrian Smith + Gordon Gill Architecture, firma z siedzibą w Chicago Adrian Smith + Gordon Gill Architecture ogłosiła niedawno, że wygrała międzynarodowy konkurs na projekt Wuhan Greenland Centre, który prawdopodobnie będzie trzecim co do wysokości budynkiem w Chinach, a czwarty najwyższy na świecie po ukończeniu około pięciu lat na wysokości 606 metrów (1,988 stóp).
Budowa ma się rozpocząć tego lata w Wuhan w pobliżu spotkania Jangcy i Han.
Więcej zdjęć i opis projektu po przerwie.
Projekt składający się z Szanghajskiej Grupy Greenland, 119-poziomowego Centrum Wuhan Greenland, będzie się składać z około 300 000 metrów kwadratowych powierzchni, w tym około 200 000 m2 biur, 50 000 m2 luksusowych apartamentów i lokatorskich, 45 000 m2 pięciogwiazdkowych hotel, oraz prywatny klub o powierzchni 2700 metrów, o wysokości 2700 metrów, z przepięknym widokiem na wieżę penthouse.
Dzięki uprzejmości Adrian Smith + Gordon Gill Architecture Projekt łączy Grecję z Adrianem Smithem i Gordonem Gillem, którzy zaprojektowali Nanjing Greenland Financial Center, oraz Robertem Forestem, który kierował procesem projektowania w Nanjing, podczas gdy w SOM.
Wieżowiec Zifeng Tower Nanjing Greenland Financial Centre, obecnie siódmy najwyższy budynek na świecie o wysokości 450 metrów (1,476 stóp), został otwarty jesienią ubiegłego roku.
Cieszymy się, że znów możemy współpracować z Grupą Grenlandczyków.
Adrian Smith powiedział.
Mieliśmy bardzo dobre doświadczenia z projektem Nanjing i uważamy, że Wuhan obiecuje, że będzie równie satysfakcjonujący.
Jak zwykle jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania Greenland w dobre wzornictwo i jakość konstrukcji.
Dzięki uprzejmości Adrian Smith + Gordon Gill Architecture, Wuhan jest ekscytującym i ważnym projektem dla naszej firmy, ponieważ kontynuujemy rozwój naszych pomysłów na temat opartej na osiągach super wysokiej wieży.
dodał Gordon Gill.
.
Z niecierpliwością czekamy na wykorzystanie doświadczeń z podobnych projektów, ze szczególnym uwzględnieniem relacji formy architektonicznej i wydajności w odniesieniu do strukturalnych obciążeń wiatrem.
To bardzo satysfakcjonujące pracować z zespołem Grenlandii.
Jesteśmy zadowoleni z naszego czasu na Nanjing i czekamy na stworzenie światowej klasy projektu z nimi dla Wuhan..
Dzięki uprzejmości Adrian Smith + Gordon Gill Architecture Ciągle projektując, Wuhan Greenland Centre oferuje wyjątkową, opływową formę, która łączy w sobie trzy kluczowe koncepcje kształtowania: stożkowe ciało, delikatnie zaokrąglone rogi i kopułę, aby zmniejszyć opór powietrza i wirowe działanie, które narasta wokół super wysokie wieże.
Niezwykle sprawne działanie aerodynamiczne budynku pozwoli mu zminimalizować ilość materiału konstrukcyjnego (i związanego z nim ucieleśnionego węgla) potrzebnego do budowy.
Dzięki uprzejmości Adrian Smith + Gordon Gill Architecture Trzy naroża wieży wznoszą się z podstawy w kształcie statywu i zwężają się ku górze, zakończone łukowatym zakończeniem nad kopułą u góry.
Narożniki będą miały gładkie, zakrzywione szkło, kontrastujące wyraźnie z bardziej teksturowaną ścianą osłonową pokrywającą korpus wieży.
Ściana osłonowa będzie obejmowała kompozytowy rdzeń betonowy z ramami stalowymi.
Otwory w ścianie osłonowej w regularnych odstępach czasu pomagają w upuszczaniu naporu wiatru na wieżę; w otworach znajdą się również systemy mycia okien oraz systemy wlotu i wylotu powietrza na podłogach mechanicznych.
skóra i otwory wentylacyjne Jedną z charakterystycznych cech tego projektu jest innowacyjne wprowadzenie otworów wentylacyjnych na końcach trzech odnóg wieży w pionowych sekcjach ćwiartek, które zmniejszą ciśnienie wiatru na wieży i zmniejszą wiry, które mogą powodować poziome przyspieszenie ruch,.
Smith powiedział.
Ta funkcja, wraz z eleganckim zwężeniem wieży, jest istotnym elementem tej koncepcji performatywnego projektu.
wykres wiatru – to zaszczyt współpracować z Greenland Group w tak znaczącym projekcie.
Dodano partnera AS + GG, Roberta Foresta.
Centrum Wuhan Greenland kontynuuje nasze zobowiązanie do dostarczania projektów, które zwiększają zdolność Chin do zapewnienia rosnącej gęstości zaludnienia przy jednoczesnym dążeniu do zmniejszenia zużycia energii i emisji dwutlenku węgla bez uszczerbku dla jakości, wydajności i kosztów projektu.
Inne planowane zrównoważone elementy projektu to: – Odzyskiwanie energii za pomocą koła entalpii zintegrowanego z systemem wentylacyjnym; to wychwytuje energię z układu wydechowego budynku i wykorzystuje ją do wstępnego ogrzania lub wstępnego schłodzenia powietrza wchodzącego do budynku.
– System odzyskiwania ścieków, który pobiera ścieki z pralni hotelowej, zlewa i prysznice i wykorzystuje je ponownie w systemie chłodzenia wyparnego budynku.
– Wysokowydajny system oświetleniowy, w którym wykorzystywane są stateczniki i lampy o niskim zużyciu energii, aby zmniejszyć wymagany pobór mocy.
– System sterowania reagujący na światło dzienne, który automatycznie wyłącza światła elektryczne, gdy dostępna jest wystarczająca ilość światła dziennego.
– Wodoszczelne, nisko płynące instalacje hydrauliczne, które redukują
[podobne: porotherm dryfix, pompa ciepła cwu, pustak max cena ]

Powiązane tematy z artykułem: pompa ciepła cwu porotherm dryfix pustak max cena