Budownictwo i architektura : The Eco Tent / The Neenan Company

Yann Ropars The Neenan Company, zintegrowana firma architektoniczno-budowlana z siedzibą w Fort Collins w stanie Kolorado, nawiązała współpracę z festiwalem EMU, ekologicznym festiwalem muzycznym w Snowmass w stanie Kolorado, aby ponownie stworzyć tradycyjny namiot festiwalowy.
Pracownicy firmy Neenan zostali zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie na stworzenie pierwszego na świecie zrównoważonego namiotu festiwalowego.
Celem konkursu było stworzenie przenośnej konstrukcji, która mogłaby być zainstalowana na ulicy miejskiej tak łatwo, jak tylko mogła na szczycie góry.
Materiały do namiotu musiały być biodegradowalne, nadające się do recyklingu lub mieć plan trwałego wycofania z eksploatacji, więc żadna z nich nie trafiłaby na składowisko.
Ponadto projekt musiał być łatwy do złożenia, tak aby namiot mógł zostać złożony przez kilka osób przy minimalnym użyciu narzędzi lub bez nich.
+ 12 Projektant: Ben Shepard, Animator 3D, The Neenan Company Lokalizacja: Fort Collins, Colorado, USA Współpracownicy: Randell Johnson, AIA, Vice President Business Development, The Neenan Company; Timothy Wooster, założyciel, festiwal EMU Rok budowy: 2011 Renderowanie: The Neenan Company Zdjęcia: Yann Ropars i The Neenan Company Trzy najlepsze zgłoszenia projektowe zostały zdeterminowane przez organizatorów EMU, a zwycięski projekt został ujawniony w głosowaniu online na Facebooku.
Zwycięskim projektantem był Neenan 3D Animator, Ben Shepard, z jego projektem X Tent.
.
The Neenan Company O namiocie X: Inspiracją do zaprojektowania namiotu Ben X była mobilność, zrównoważony rozwój i możliwości rozbudowy.
.
Opis firmy Neenan: Namiot X rozwija się w krzyżową strukturę drewnianych belek dla wsparcia pionowego.
Belki wspornikowe są połączone za pomocą 10-metrowych słupów podtrzymujących baldachim.
Budowa każdego namiotu wymaga dwóch osób i około 10 minut; namiot może być transportowany na większości powierzchni tylko z jedną osobą.
Materiały: Namiot X wykorzystuje do jego budowy jedynie materiały pochodzące ze źródeł zrównoważonych:.
The Neenan Company.
Drewniane belki: Ocalały sosnowy chrząszcz zabija drewno, które było pozyskiwane lokalnie i mielone.
.
Słupy podporowe: słupy bambusowe łączą drewniane ramki.
.
Baldachim: Wykonany ze zrekompensowanych spadochronów wojskowych MC-4, które wsuwają się w drążki i rozciągają się na drewnianych belkach.
Tkanina spadochronowa jest dwuwarstwowa, dzięki czemu naturalne światło wpada do namiotu, blokując promienie słoneczne z intensywnego słońca w Kolorado i chroniąc pasażerów namiotu przed wiatrem i deszczem.
Możliwość rozbudowy: Namiot X można rozszerzyć, dzięki czemu poszczególne elementy można łączyć, tworząc większe struktury.
Pozwala to na określone konfiguracje dla większych dostawców, wykonawców, głośników lub innych zastosowań.
Namiot ma zapewnić schronienie dla 10 osób.
x 10.
przestrzeń, ale można łatwo rozszerzyć do znacznie większej struktury, łącząc wiele namiotów.
.
Firma Neenan
[patrz też: chwasty polne, płytki kolczaste, procent wagowy ]

Powiązane tematy z artykułem: chwasty polne płytki kolczaste procent wagowy