Budownictwo wczoraj i dzis : Chemia Oxford / FJMT

Dzięki uprzejmości FJMT University of Oxford otrzymał pozwolenie na budowę nowego kompleksu chemicznego.
170M, zaprojektowanego przez Francis-Jonesa Morehena Thorpa (FJMT).
Wynika to z jednogłośnego głosowania za programem przez Radę Planowania Obszaru Zachodniego Rady Miejskiej w Oksfordzie, gdzie program został opisany jako jeden z najbardziej uderzających nowych budynków w Oksfordzie.
Więcej zdjęć i pełne informacje prasowe po przerwie.
Ten projekt, znany jako Chemistry Oxford, zarówno wzbogaci istniejące Laboratorium Badawcze Chemii w Uniwersyteckiej Strefie Naukowej, jak i zgromadzi naukowców obecnie rozproszonych w czterech różnych budynkach.
Dodatkowe 20 000 mkw.
Powierzchni elastycznej zostanie stworzone z myślą o obiektach, które spełnią wymagania badań naukowych XXI wieku i pozwolą naukowcom z Wydziału zajmować się wieloma najważniejszymi problemami, przed jakimi stoi obecnie ludzkość, od medycyny po energię i klimat.
Proponowany projekt przedstawia dynamiczny montaż form architektonicznych, które otwierają się dramatycznie na Mansfield i South Parks Roads, tworząc ekscytującą i zapadającą w pamięć tożsamość Departamentu w tej bardzo widocznej lokalizacji.
Dzięki FJMT Najbardziej wyróżniający się system fasadowy składa się z zautomatyzowanych kształtowników wykonanych z drewna, które są umieszczone w wysoce przeźroczystej, przeszklonej i wentylowanej wnęce.
Ten podwójny system skóry zapewnia nowemu budynkowi bogatą pionowo ziarnistą jakość materiału, która ma na celu uzupełnienie koloru, skali i tekstury niektórych najlepszych architektur dziedzictwa Oxford.
Żaluzje umożliwiają pasażerom kontrolę naturalnego światła i widoków oraz umożliwiają naturalną wentylację i pracę w trybie mieszanym w miejscu pracy.
Nowa seria zaprojektowanych otwartych przestrzeni stworzy lepszy kontekst dla nowego budynku.
Zgodnie z tradycją wielkich instytucji Oksfordu i ich pokrewnych otwartych przestrzeni, ta Chemia Zielona .
koncepcja wzbogaci otaczającą domenę publiczną i dodatkowo będzie reprezentować obecność chemii w obszarze nauki.
Nowy budynek będzie stanowić architektoniczny punkt odniesienia dla chemii i szerszego obszaru nauki.
Będzie on obejmować ponad 80 nowych laboratoriów badawczych, a także zaplecze analityczne, technologiczne i pomocnicze, zapewniając przestrzeń dla różnorodnych grup badawczych.
Oferowane są również nowoczesne laboratoria dydaktyczne i sale wykładowe.
Nowy obiekt będzie fizycznie połączony z istniejącym Laboratorium Badawczym Chemii przez podziemną ulicę ..
Ten wypełniony światłem kręgosłup stworzy silne połączenie między dwoma obiektami, poprawiając fizyczne, funkcjonalne i społeczne powiązania i maksymalizując efektywne wykorzystanie przestrzeni w całym obiekcie.
Dzięki uprzejmości FJMT Nowy zakład Oxford Chemistry chce być najbardziej zielonym .
Laboratorium chemii na świecie i jest obecnie ukierunkowane na minimum BREEAM.
Doskonałe.
ocena, ale z dążeniem do osiągnięcia.
Znakomity.
Po ukończeniu.
Ponadto nowy budynek będzie również zaprojektowany tak, aby zużywał jak najniższe zużycie energii dla budynku tego typu i obecnie jest przeznaczony na 20.
50% niższe niż istniejące Laboratorium Badawcze Chemii.
Zatwierdzenie planistyczne jest aktualne, podobnie jak w Międzynarodowym Roku Chemii UNESCO, który jest świętem chemicznego wkładu do wiedzy, ochrony środowiska i rozwoju gospodarczego.
Architekci: FJMT Lokalizacja: Oksford, Anglia Kierownik projektu: PDCM Kierownik ds.
Kosztów: EC Harris Structural Engineers: Pell Frischmann Inżynier ds.
Usług budowlanych Inżynierowie: Hoare Lea Architekt krajobrazu: FJMT Klient: Uniwersytet w Oksfordzie Zdjęcia: Dzięki uprzejmości FJMT koncepcja 2
[przypisy: styropian do fundamentów, porotherm dryfix, przykłady emulsji ]

Powiązane tematy z artykułem: porotherm dryfix przykłady emulsji styropian do fundamentów