Magazyn architektoniczny : Szkło spiekane: zszywki lub trendy

Odkryte przez archeologów w cywilizacjach tak stare jak starożytnego Egiptu i Mezopotamii, szkło ze spiekiem nie jest nową technologią.
Jednak dzięki swoim energooszczędnym właściwościom i gładkiej, gradientowej estetyce, którą produkuje, szkło spiekane odrodziło się we współczesnej architekturze.
Samo składnik ceramiczny może być układany w różne wzory, najczęściej składają się z kropek lub kwestia.
Wzory te można następnie przesiać na jedwabiu na wyżarzane szkło za pomocą farby fryty.
Następnie szkło jest wypalane w piecu do odpuszczania, który wzmacnia i poprawia bezpieczeństwo szkła pod wpływem stresu termicznego.
Powstały produkt to szkło o określonej przezroczystości, które, gdy jest używane na elewacjach budynków, może zmniejszyć przyrost ciepła słonecznego, a nawet uczynić budynki bardziej widocznymi i mniej śmiercionośnymi dla ptaków.
.
Nic Lehoux O ile szkło spiekane można stosować na wiele różnych sposobów, jego najbardziej powszechna estetyka jest wysoce stylizowana, a architekci używający fryty, aby zmywać połączenia między panelami szklanymi (jak w Muzeum Whitneya), tworzą kontrolowane widoki o większej przejrzystości budynek (Budynek IAC Franka Gehry ego) lub stworzenie instrukcji graficznej (Snohetta Student Learning Center na Ryerson University).
Wiele innych materiałów o wysokiej stylistyce w najnowszej historii (myślę, że złoto-barwione szkło lub marmur o jasnych kolorach) stały się w końcu postrzegane jako przestarzałe lub krzykliwe, a więc zepchnięte na prostą tendencję.
Czy szkło spiekane wróciło do architektury na dobre, czy też może być postrzegane jako moda.
Oto kilka przykładowych projektów, które pomogą ci podjąć decyzję: Kryszna P.
Singh Centrum Nanotechnologii / WEISS / MANFREDI Allianz Headquarters / Wiel Arets Architects High Line 23 / Neil M.
Denari Architekci Muzeum Historii Żydów Polskich / Lahdelma & Mahlamäki + Kuryłowicz & Associates Princeton Szkoła Architektury / Architektury Biuro Badawcze Vol Walker Hall & Steven L Anderson Design Center / Marlon Blackwell Architekt Diana Center at Barnard College / Weiss Manfredi Engineering 5 Budynek / Perkins + Czy Ice Cubes / Jun Mitsui & Associates Architects
[więcej w: pustak max cena, pustak max wymiary, olx oleśnica ]

Powiązane tematy z artykułem: olx oleśnica pustak max cena pustak max wymiary