Architektura 21szego wieku : Aktualizacja: Xian Expo 2011 oficjalnie otwiera

Studio plazmowe i gazeta Huashang Targi Xi.
An Expo 2011 zostały oficjalnie otwarte i zgodnie z oczekiwaniami międzynarodowe wydarzenie ogrodnicze przyciągnęło oszałamiającą liczbę 200 000 widzów już w pierwszy weekend! Obejrzeliśmy już Expo od projektu koncepcyjnego Plasma Studio + GroundLab, a w ciągu ostatnich kilku miesięcy przedstawialiśmy informacje o projekcie.
Expo uosabia ideę transformacji, ponieważ teren był kiedyś piaskownicą, w której woda uległa poważnej degradacji w latach 80.
XX wieku.
Wysiłki podejmowane przez ostatnie dwie dekady przywróciły ekosystem, a teraz Expo jest w stanie zademonstrować, co można osiągnąć dzięki zastosowaniu najbardziej zaawansowanej technologii, pomysłów i materiałów.
Jak pisaliśmy wcześniej, kompleks o powierzchni 37 ha obejmuje trzy budynki połączone z dynamicznym krajobrazem rozwijających się ścieżek i sieci wody, cyrkulacji i liści.
Więcej zdjęć po przerwie.
Pozostawiając za sobą oczywiste typologiczne i historyczne odniesienia do przeszłości Xi, ten projekt poszukuje współczesnej autentycznej ekspresji obecnych i przyszłych ambicji Chin, dodając zupełnie nową warstwę do Millenial gobelinu Xi.
An.
Z tego samego powodu Flowing Gardens bada nową synkretyczną równowagę pomiędzy urbanistycznym a krajobrazem o uniwersalnym znaczeniu.
Tradycyjne podporządkowanie ziemi i krajobrazu budynkom zostało odwrócone, aby zaoferować wyjątkowe doświadczenie symbiotyczne.
wytłumaczyli architekci.
Międzynarodowy Konkurs: 1.
Nagroda, 2009 Projekt: 2009-2011 Otwarcie: 28 kwietnia 2011 r.
Ukończenie: marzec 2011 r.
Studio Plasma i Huashang Newspaper Plasma Studio i Huashang Newspaper Plasma Studio i Huashang Newspaper Plasma Studio i Huashang Newspaper Plasma Studio oraz Huashang Newspaper Plasma Studio i Huashang Newspaper Plasma Studio i Huashang Newspaper Client: Chan-Ba Ecological District Architecture: Studio plazmowe, BIAD Landscape Design: GroundLab, LAUR Studio, Beijing Forestry University Inżynierowie: John Martin and Associates, Arup
[patrz też: drzwi wiatrak opinie, czym impregnować drewno, sala zabaw dla dzieci warszawa ]

Powiązane tematy z artykułem: czym impregnować drewno drzwi wiatrak opinie sala zabaw dla dzieci warszawa