Budownictwo wczoraj i dzis : PAS House / Francois Perrin i Gil Lebon Delapointe

Sam Mc Guire / Etnies Unikalna koncepcja Domu PAS jest wyobrażana jako miejsce zarówno na żywo, jak i na deskorolce.
Powierzchnia do jazdy na deskorolce w domu, od wewnątrz do zewnątrz, płynnie przesuwa się od ziemi do ściany, a następnie do sufitu w ciągłej powierzchni tworząc rurę o średnicy 10 stóp.
Dom PAS powstanie w Malibu w Kalifornii dla Pierre a Andre Senizerquesa (PAS), byłego mistrza świata i Pro Skatera, a także założyciela i właściciela Sole Technology, projektu Francois Perrin i Gil Lebon Delapointe dzieli dom na trzy oddzielne spacje; w tym salon, jadalnia i kuchnia, drugi obejmuje sypialnię i łazienkę, a trzeci to miejsce do ćwiczeń na deskorolce.
+ 19 Architekci: Francois Perrin i Gil Lebon Delapointe Lokalizacja: Malibu, Kalifornia (dom); Wystawa Public Domaine / Skateboard Culture, La Gaite Lyrique, Paryż, Francja (prototyp) Klient: Pierre Andre Senizergues Obszar projektu: 2.200 m2 (dom); 700 sqf (prototype) Rok projektu: 2011 Zdjęcia: Mike Manzoori i Sam Mc Guire Meble są również przystosowane do jazdy na deskorolce, bez względu na to, czy są zintegrowane z krzywizną, jak część wypoczynkowa, kuchnia lub łazienka, czy też stoją jak stół jadalny, wyspa kuchenna lub łóżko.
Szafy i szuflady również mogą być zintegrowane z krzywą.
.
Mike Manzoori / Etnies Dom PAS jest pierwszym domem, który jest w całości wykorzystywany do skateboardingu, a także jako tradycyjny dom mieszkalny.
Jest to największe marzenie dla pokoleń skaterów, którzy chcieli wprowadzić swoją praktykę do swojego domu.
Elewacja tylna W praktyce architektury, stanowi także przełomową konstrukcję geometrycznej przestrzeni, która nie jest euklidesowa, z ciągłą powierzchnią, która tworzy nowe doświadczenie w przestrzeni domowej, bardziej płynne i dynamiczne oraz odzwierciedla styl życia w XXI wieku.
Model projektu i pełnowymiarowy prototyp obszaru życia został niedawno zaprezentowany w Paryżu na wystawie Public Domaine / Skateboard Culture w la Gaite Lyrique, nowym muzeum w reżyserii miasta Paryż.
Podczas 25.
urodzin Etnies ich zespół profesjonalnych skaterów przeprowadził sesję demonstracyjną w prototypie.
.
Mike Manzoori / Etnies Zrównoważone fakty: Projekt poprzez projekt i jego położenie na miejscu wykorzysta w pełni naturalne elementy (wystawienie na słońce i naturalną wentylację) w celu uniknięcia użycia prądu przemiennego lub ogrzewania, cała reszta zużycia energii pochodzić będzie z energii słonecznej i energia wiatru.
Woda deszczowa będzie przechowywana i poddawana recyklingowi na miejscu w celu zagospodarowania terenu.
Betonowe płyty będą działały jak masa termiczna, a większość materiałów, zwłaszcza drewno, będzie pochodzić z lokalnego źródła.
Prototyp w Paryżu został wykonany przy użyciu lokalnego drewna francuskiego (sosny, topoli i brzozy) i wytworzył minimalne straty dzięki efektywnemu wykorzystaniu paneli ze sklejki.
plan piętra.
Mike Manzoori / Etnies
[patrz też: cena betonu b20, pale fundamentowe, pustak max wymiary ]

Powiązane tematy z artykułem: cena betonu b20 pale fundamentowe pustak max wymiary