Ze swiata architektury – Micro-Apartments: Czy rozszerzanie tabel i składanie mebli jest rozwiązaniem nierówności

Carmel Place, Nowy Jork.
Dzięki uprzejmości nARCHITECTS.
Obraz.
Field Condition Opinia ta jest odpowiedzią na esej Nick Axel Cloud Urbanism: Ku redystrybucji wartości przestrzennej, opublikowany na Blogu w ramach naszego partnerstwa z Volume.In jego ostatniego artykułu, Nick Axel przedstawia przekonujący argument dla (re) dystrybucja przestrzeni miejskiej według wartości użytkowej: trofea kickball i właściciele nieobecni, efektywne wykorzystanie przestrzeni w.
Dystrybucja przestrzeni miejskiej zgodnie z przeznaczeniem z pewnością ma sens.
Wraz z niezamieszkanymi luksusowymi apartamentami, które są niczym innym, jak zasobami na 1% i przeważnie pustymi mieszkaniami wakacyjnymi, wydalanie (rzadko odwiedzane) z powrotem do ubikacji na przedmieściach uwalnia większą część ograniczonej przestrzeni w miastach, w której ludzie mogą mieszkać.
Gdy jednak , to jest rozciągnięte na racjonalne uzasadnienie dla mikro-mieszkań, argument zaczyna słabnąć.
Istnieje spora różnica między argumentowaniem przeciwko dużym mieszkaniem, nie posiadającym nic poza majątkiem, a argumentowaniem, że mieszkania o powierzchni 400 stóp kwadratowych (obowiązujące minimum prawne) są niewykorzystywane i nieefektywne.
Axel twierdzi, że mikropodstawy oferują projektowe rozwiązanie dla nierówności miejskich, widząc je jako mechanizm prawny do dystrybucji, poprzez architekturę i urbanistykę, standardy życia.
Być może jest on uprawniony do przyznania, że dla wielu ludzi obecny minimalny poziom podłogi obszar to.
nic więcej niż ideał ,.
Obniżenie standardów, do których dążymy, nie poprawi warunków życia iw rzeczywistości będzie legitymizowało tylko domy o niższych standardach.
Przydzielanie mieszkańcom mieszkań, które są mniejsze od obecnego minimalnego wymogu prawnego, może rzeczywiście pozwolić na ich większą liczbę, ale czy rzeczywiście można argumentować, że standardy życia można zredukować do poziomu zbliżonego do centrum.
Carmel Place.
Dzięki uprzejmości nARCHITECTS.
Obraz.
Field Condition Czynsz rynkowy w mikro-mieszkaniach Carmel Place w Kips Bay.
Case study Axela.
Może być stosunkowo niskie dla okolicy, ale są one droższe niż przeciętne studio na Manhattanie, które spełnia minimalne wymogi prawne.
Mieszkanie o powierzchni 302 m kw.
W nowym budynku kosztuje 2750 USD, w porównaniu z medianą za wynajem w wysokości 2568 USD i średnią 2685 USD, ale nowe apartamenty kosztują zaskakująco 109,27 USD za stopę kwadratową w porównaniu do średnio tylko 65,87 USD.
Te mieszkania to tylko dobra oferta w bardzo ograniczonym zakresie.
Carmel Place.
Dzięki uprzejmości nARCHITECTS.
Obraz.
Pablo Enriquez Carmel Place.
Dzięki uprzejmości nARCHITECTS.
Obraz.
Pablo Enriquez Carmel Place.
Dzięki uprzejmości nARCHITECTS.
Obraz.
Pablo Enriquez Premia jest zapewne efektem lepszej lokalizacji, ale w przypadku połowy studiów na Manhattanie, które są co najmniej 200 USD taniej miesięcznie, trudno uwierzyć, że dodatkowe 43,40 USD za metr kwadratowy jest wynikiem samego produktu.
Bardziej prawdopodobne jest, że pobierają opłatę za coś innego.
Reviews z Carmel Place apartamenty zgłaszają, że wydają się niezwykle przestronne.
Według Amy Plitt w Curbed, pierwszą rzeczą, którą zauważysz, kiedy wejdziesz […], jest to, jak duże jest to uczucie. Starannie zaprojektowane i zwięźle zorganizowane materiały promocyjne sugerują, że minimalny standard życia jest ułatwiony niczym więcej niż pewną gamą mebli.
to, czego brakuje w mieszkaniu, uzupełniają się w rozsuwanych łóżkach i rozkładanych stolikach.
Z kanapą, która składa się do łóżka, stołem, który składa się w ścianę, rozszerza się i kurczy, oraz szereg ukrytych schowków, dodatkowe 100 stóp staje się zbędne.
Przestrzenie te wykorzystują sprytny design, aby urozmaicić coś w rodzaju luksusowego substandardu, które zbyt łatwo może stać się usprawiedliwieniem, lub, co bardziej niepokojące, normalizacją niespełniających norm warunków dla ludzi, którzy nie mają dostępu do tych samych środków paliatywnych.
Zaprojektowane przez Clei meble, które sprawiają, że mieszkanie jest tak uniwersalne i przestronne, jest daleko poza zasięgiem cenowym większości nowojorczyków.
Nuovoliola .
Zdjęcie dzięki uprzejmości Resource Furniture Aby jeszcze bardziej ograniczyć ograniczone przestrzenie w mieszkaniach, Carmel Place jest wyposażony we wspólne udogodnienia, w tym, zgodnie z nARCHITECTS,.
Siłownię na poziomie parteru, mały salonik, den, pokój społecznościowy i publiczny taras na dachu, rower przechowalnia, pomieszczenie do przechowywania najemcy i oddzielne schowki rozmieszczone w całym budynku i mały ogród..
Nawet materiał marketingowy uznaje, że przestrzeń jest nieadekwatna, konieczne są dodatkowe przestrzenie, aby przyciągnąć 250 stóp kwadratowych.
Co pokazują apartamenty, to nie jest racjonalność mikro-mieszkań jako typologii, ale racjonalność życia w tych mikro-mieszkaniach.
Ich kosztem jest to, co zapewnia te dodatkowe udogodnienia, a zatem ich koszt sprawia, że są do zamieszkania.
W ten sam sposób, w jaki jakość pełnowymiarowych mieszkań zależy od jakości ich kontekstu i komponentów, jedyną lekcją jest to, że nawet bardzo małe apartamenty mogą być dobrze udekorowane.
Carmel Plac
[przypisy: chwasty polne, czym impregnować drewno, schemat oczyszczalni ścieków ]

Powiązane tematy z artykułem: chwasty polne czym impregnować drewno schemat oczyszczalni ścieków